Először nyert svéd kerékpáros: Söderqvisté a 47. Tour de Hongrie

Régió Rádió | 2026-05-19

Először nyert svéd kerékpáros: Söderqvisté a 47. Tour de Hongrie

Először nyerte svéd kerékpáros a Tour de Hongrie-t: a 47. magyarországi országúti körversenyt Jakob Söderqvist, a Lidl-Trek versenyzője zárta az élen, összesítésben 16:57:21 órás eredménnyel.

A vasárnapi záróetap a Balatonalmádi–Veszprém közötti 147 kilométeres szakasz volt, amelyet a belga Tim Merlier nyert meg. Az összetett végeredményében Söderqvist mögött a francia Benoit Cosnefroy (UAE Emirates-XRG) végzett a második helyen 40 másodperces hátránnyal, a dobogó harmadik fokára pedig az ausztrál Luke Plapp (Jayco AlUla) állhatott fel 49 másodperccel lemaradva.

A megkülönböztetett trikók közül a sárgát – az összetett verseny vezetőjének járó mezt – Söderqvist vehette át. A pontversenyt jelző zöld trikó Tim Merlier-é lett, a hegyi pontverseny piros trikóját Fetter Erik szerezte meg, a legjobb magyar versenyzőnek járó fehér mezt pedig Valter Attila vihette haza, aki összesítésben a kilencedik helyen zárt.

A körversenyt végig esős időben rendezték. Az öt hegyi hajrát Fetter Erik gyűjtötte be, így ő lett az első magyar kerékpáros, aki a legutóbbi két kiírás után elnyerte a piros trikót. Söderqvist történelmi sikerét lényegében a szombati, Pécsen véget ért szakasz után biztosította be.

Kapcsolódó cikkek

Régió Rádió LIVE

A hang, ami összeköt