Elfogadták Székelyudvarhely 2026-os költségvetését
Régió Rádió | 2026-05-17
Elfogadta Székelyudvarhely önkormányzata a város 2026-os költségvetését. A testület május 11-én szavazta meg a büdzsét, a játéktermek szabályozásának vitás kérdésében azonban továbbra sem született döntés.
A város saját költségvetése 196,3 millió lej bevétellel és 200,7 millió lej kiadással számol. Az alintézményeket is magában foglaló teljes büdzsé ennél jóval nagyobb: 451,2 millió lej bevétel és 476,7 millió lej kiadás szerepel benne.
Mire jut a 73 millió lejes beruházási keret
A 73 millió lejes fejlesztési keretből több jelentős projektet finanszíroznak:
- Nagy Mobilitási projekt – 21,9 millió lej
- kórházi eszközbeszerzések – 12 millió lej
- a Művelődési Ház energetikai felújítása – 14,6 millió lej
- az Orbán Balázs Iskola felújítása – 6,1 millió lej
- a Székelytámadt vár restaurálása – 5,2 millió lej

Az ülés egyik legvitatottabb pontja ezúttal is a játéktermek szabályozása volt. Ebben a kérdésben az önkormányzat tagjai között nem sikerült dűlőre jutni, így a témát továbbra is nyitva hagyták.