Ősztől három évre bezárja kapuit a marosvásárhelyi Simon László Sportcsarnok

Régió Rádió | 2026-05-14

Ősztől három évre bezárja kapuit a marosvásárhelyi Simon László Sportcsarnok

Ősszel bezárja kapuit a marosvásárhelyi Simon László Sportcsarnok, hogy átadja helyét egy nagyszabású felújításnak. A munkálatok várhatóan három évig tartanak, és több mint 11 millió eurót emésztenek fel.

A létesítmény jelenleg az ország élvonalába tartozó sportversenyeknek ad otthont, a tervezett modernizációs beruházás pedig új szintre emeli majd a komplexum infrastruktúráját. Az Országos Sportügynökség a felújítási tervek beszerzését lezárta, a következő lépés a kivitelező cég kiválasztása.

Új jégcsarnok veszi át a szerepet

Az építkezés ideje alatt a sporteseményeket az új, többfunkciós jégcsarnokba helyezik át, amelynek építése jelenleg körülbelül 95 százalékos készültségi szinten áll. A létesítmény különlegessége, hogy a jégfelületet speciális padlóburkolattal lehet befedni, így az alkalmas lesz kézilabda-, kosárlabda-, röplabda-, torna-, birkózó-, ökölvívó-, küzdősport- és asztaliteniszmérkőzések megrendezésére is.

Cosmin Pop, a létesítmény vezetője elmondta, hogy a jégfelület betakarása a személyzet létszámától függően nagyjából egy napot vesz igénybe. A csapatok ennek megfelelően a bajnoki mérkőzéseiket az új csarnokban játszhatják majd, a rendszeres edzéseket azonban nem engedélyezik a jégminőség megőrzése érdekében.

Három év türelmet kérnek

A teljes felújítási folyamat hosszú időszakra szól: a tervek szerint a kivitelezés három évig tart majd, így a hagyományos sportcsarnok csak ezt követően nyitja meg újra kapuit. Addig a sportkedvelőknek és a sportolóknak meg kell barátkozniuk a jégcsarnok új funkciójával.

Kapcsolódó cikkek

rurAllure projekt

rurAllure projekt

A rurAllure projekt népszerűsíteni kívánja az európai zarándokutak mentén lévő vidéki múzeumokat és örökségi helyszíneket. A projekt érinti Székelyföldet is, erről beszélgettünk Vas Rékával, aki...

Bővebben
Régió Rádió LIVE

A hang, ami összeköt