Évadnyitóval indított a Gyémántpatkó Lovarda – ötvenhat fiatal versenyző állt rajthoz

Régió Rádió | 2026-05-26

Évadnyitóval indított a Gyémántpatkó Lovarda – ötvenhat fiatal versenyző állt rajthoz

Az április 25-i és 26-i hétvégén a Gyémántpatkó Lovarda adott otthont a régió egyik legjelentősebb tavaszi lovassportos seregszemléjének. A Székelyföldi Évadnyitó Szabadidős, Díjugrató és Military Verseny elsődleges célja az volt, hogy a 6 és 18 év közötti fiatalokat versenyzési lehetőséghez juttassák, miközben a közösségépítés és a sportág népszerűsítése is kiemelt szerepet kapott.

A szervezők saját bevallásuk szerint is meglepődtek a hatalmas érdeklődésen. Hargita és Maros megye lovardáiból összesen tizenkét intézmény nevezett be, ötvenhat versenyző állt a pályára, akik a különböző kategóriákban együttesen 101 startot teljesítettek a kétnapos megmérettetés során.

A nyitónap a fiatalabb korosztálynak kedvezett: ügyességi feladatokat és díjlovas bemutatókat láthatott a közönség, majd a díjugratás következett. A pályamagasságok széles skálát fedtek le, a kezdőknek szóló 50–60 centiméteres akadályoktól egészen a haladók 90–100 centiméteres pályáig minden felkészültségi szintnek jutott megmérettetés. Vasárnap a military verseny izgalmaiba csaphattak bele a résztvevők, délután pedig a nézőket is bevonták a programba: bárki kipróbálhatta a lovaglás élményét.

A szervezőcsapat egyik központi gondolata az volt, hogy a barátságos hangulat és a szakmai színvonal egyszerre legyen jelen a versenyen. Külön értéke a rendezvénynek, hogy egy pályázati forrásból beszerzett új akadálypark is debütált, amely a következő évek edzéseit és versenyeit alapozza meg. A modern eszközpark révén évente 300–400 gyermek juthat hozzá minőségi lovaskiképzéshez.

A versenyt a Gyémántpatkó Egyesület rendezte, partnerei között szerepelt Magyarország Kormánya, a Bethlen Gábor Alap, valamint a Kárpát-medencei Lovas Program, amelyek anyagi és szakmai hátteret biztosítottak az eseményhez.

Kapcsolódó cikkek

Régió Rádió LIVE

A hang, ami összeköt