Négy székelyföldi lánybokszoló is dobogóra állt a Román Kupán

Régió Rádió | 2026-05-18

Négy székelyföldi lánybokszoló is dobogóra állt a Román Kupán

Mind a négy székelyföldi indulónak sikerült dobogóra állnia az Eforie Északon megrendezett ifjúsági női ökölvívó Román Kupán. A csíki bázisú csapat egy arany-, egy ezüst- és két bronzéremmel zárta a fekete-tengeri parti városban tartott versenyt.

A megmérettetésre négy versenyzővel utaztak el a tengerpartra, és valamennyien éremmel a nyakukban térhettek haza. „Négy indulóval vágtunk neki a versenynek, és mindegyikük érmes lett” – összegezte a mérleget Tódor Loránd, a sportolók edzője és csapatvezetője.

A szakember kiemelte, hogy mind a négy lány a Csíkszeredai Bene Regaz Sportklubban kezdte az ökölvívást. Antal Ilonka Gyöngyvér egy évvel ezelőtt igazolt át a VSK Csíkszeredához, ahol szintén Tódor irányítása alatt folytatja a felkészülést.

A versenyzők különböző székelyföldi településekről érkeztek: Gábor Anikó és Antal Ilonka Gyöngyvér Gyimesfelsőlokot képviseli, Gábor Anita Csíkdánfalváról, Nagy Kincső pedig Csíkcsicsóból származik.

Eredmények korosztályonként

Az U15-ös mezőnyben Gábor Anikó a 60 kilogrammosok között aranyérmet szerzett, míg Gábor Anita az 52 kilogrammos súlycsoportban bronzéremmel zárt.

Az U17-es korosztályban Nagy Kincső az 54 kilogrammosok versenyében ezüstérmet nyert, Antal Ilonka Gyöngyvér pedig az 50 kilogrammos kategóriában lett bronzérmes.

Nagy Kincső a Román Kupán
A székelyföldi versenyzők éremmel zárták a Román Kupát

Kapcsolódó cikkek

Régió Rádió LIVE

A hang, ami összeköt