Negyedikként végeztek a váradi röplabdázók a hazai egyetemi bajnoki tornán

Régió Rádió | 2026-05-13

Negyedikként végeztek a váradi röplabdázók a hazai egyetemi bajnoki tornán

Negyedik helyen zárta szereplését a Nagyváradi Egyetem női röplabdacsapata a hétvégén lezajlott Egyetemi Országos Röplabda-bajnokságon, amelynek a házigazda intézmény sportcsarnoka adott otthont. A dobogóról egy szorosan elveszített meccs sodorta le a házigazdákat.

A tornát az Iskolai és Egyetemi Sportszövetség és a Nagyváradi Egyetem szervezte közösen, a Román Röplabda-szövetség felügyelete mellett. A megmérettetésre az ország hét egyetemi csapata érkezett a különböző régiókból.

Egy szettel maradt le a házigazda

A nagyváradiak a B csoportban kezdtek: a Temesvári Politehnica Egyetemet 2–0-ra verték magabiztosan, ám a Bukaresti UNEFS elleni második mérkőzésen – bár az első szettet megnyerték – végül 2–1-re alulmaradtak. Ez az eredmény a bronzmérkőzésre sodorta a házigazdákat, ahol viszont a Bákói Vasile Alecsandri Egyetem bizonyult jobbnak 2–0-ra.

A bajnoki címet a Konstancai Ovidius Egyetem szerezte meg, miután a döntőben 3–0-ra felülmúlta a Bukaresti UNEFS együttesét. A váradiak így – egy hellyel a dobogó alatt – a negyedik helyen fejezték be a tornát.

A váradi keret

A Nagyváradi Egyetem csapatának tagjai: Bikvalfi Alexandra, Alexandra Breban, Mălina Creț, Alexandra Dăniloaia, Gagyi Emese, Sorana Geng, Keresztesi Alexandra, Nagy Nóra, Mădălina Pura, Diana Slăvița, Szabó Petra, Daria Szabo-Alexi, Ilaria Tincău és Iulia Tincău. Az együttest Mariana Szabo-Alexi készítette fel a megmérettetésre.

Kapcsolódó cikkek

Régió Rádió LIVE

A hang, ami összeköt