Vízilabda: a Steaua hódította el a bajnoki címet a Nagyváradi VSK-tól
Régió Rádió | 2026-05-30
Egygólos vereséggel búcsúzott a bajnoki címtől a Nagyváradi VSK férfi vízilabdacsapata. A pénteki, ötödik döntő mérkőzésen a bukaresti Steaua 10–9 arányban diadalmaskodott a partiumiak otthonában, így a fővárosi együttes visszaszerezte a román bajnoki trófeát.
A párharc minden várakozást felülmúló feszültséggel zajlott. A teltházas Ioan Alexandrescu Olimpiai Uszoda közönsége végig hangos szurkolással segítette a hazaiakat, ám a végsőkig nyílt csatát a vendégek tartották meg jobban a fejükben. A találkozót két olasz játékvezető, Alessandro Severo és Rafaele Colombo dirigálta.
A nagyváradi gárda részéről Belényesi Dávid mestere lett az eredménynek: három alkalommal talált az ellenfél kapujába. Mellette Filip Gardasevics és Mihnea Gheorghe is kétszer-kétszer eredményeskedett. A bukaresti oldalon Fulea ugyancsak háromgólos teljesítményt nyújtott, Vucinic és Neamțu pedig két-két találattal vette ki részét a sikerből.
Visszavágás a tavalyi finálé után
A mostani döntő különös tétje volt, hogy a Steaua egy esztendővel korábban éppen saját medencéjében szenvedett vereséget a Nagyváradi VSK-tól, így a fővárosiak ezúttal odaadással igyekeztek revansot venni. A két csapat közötti rivalizálás a román férfi vízilabda-élmezőny meghatározó eleme lett az elmúlt évek során.
A Nagyváradi VSK ugyan nem tudta megvédeni címét, ám hatalmas küzdelemben maradt alul a sorozatban, és továbbra is az országos élvonal egyik legmeghatározóbb szereplője marad.
