Döntős a román induló: Alexandra Căpitănescu bejutott az Eurovízió fináléjába
Régió Rádió | 2026-05-15
Tovább menetel az Eurovízión Románia: Alexandra Căpitănescu a csütörtök esti elődöntőből egyenes ágon jutott be az idei Eurovíziós Dalfesztivál fináléjába. A román énekesnő a „Choke Me” című szerzeményével lépett színpadra, és produkciójával kivívta a továbbjutást.
A csütörtöki középdöntőben Románia mellett további kilenc ország biztosította helyét a szombati show-ban: Bulgária, Ukrajna, Norvégia, Ausztrália, Málta, Ciprus, Albánia, Dánia és Csehország énekese is döntős lett.
A nagy fináléban rajtuk kívül színpadra lép Görögország, Finnország, Belgium, Svédország, a Moldovai Köztársaság, Izrael, Szerbia, Horvátország, Litvánia és Lengyelország képviselője is. A mezőnyt kiegészíti a verseny öt automatikus résztvevője: a fő pénzügyi támogatóként számon tartott Egyesült Királyság, Franciaország, Németország és Olaszország, valamint a házigazda Ausztria, amely ezúttal is biztos döntős.
Az idei döntőnek a bécsi Stadthalle koncertterem ad otthont.
Románia eddigi legjobb eurovíziós szereplései közé két harmadik helyezés tartozik: 2005-ben Kijevben Luminița Anghel és a Sistem, 2010-ben pedig Oslóban Paula Seling és Ovi állhatott fel a dobogó harmadik fokára. Ehhez társul egy negyedik hely is, amelyet Mihai Trăistariu ért el 2006-ban Athénban.