Saját parkvédelmi akciója miatt bírságolták meg a temesvári városházát

Régió Rádió | 2026-05-25

Saját parkvédelmi akciója miatt bírságolták meg a temesvári városházát

Százötezer lej bírságot kapott Temesvár önkormányzata azért, mert kődarabokat helyezett ki a város közterületeire. A Temes megyei Környezetvédelmi Őrség szerint a város azzal, hogy az év elején sziklákat tett a zöldterületekre, megsértette a hatályos környezetvédelmi szabályokat – pedig a hivatal célja épp ellentétes volt: az autósokat akarták távol tartani a parkoktól és a fűfelületektől.

Az ügy két jogsértést érint: a hatóság egyrészt azt rótta fel a városházának, hogy nem tartotta be a korábbi figyelmeztetésekben megszabott intézkedéseket, másrészt azt, hogy a kihelyezett kődarabok valójában tönkretették a zöldterületeket. A két büntetés összértéke közel huszonegyezer eurónyi összeg, ami a városvezetést is meglepte.

Tömöríti a talajt, gátolja a növényzetet

Luci Mușuroi, a Temes megyei Környezetvédelmi Őrség főfelügyelője szerint a kihelyezett kőtömbök komoly kárt okoznak a növényzetnek. Mint mondta, a nehéz sziklák tömörítik a talajt, és gátolják a fű, valamint az egyéb növények növekedését. A hatóság ezért tekinti a beavatkozást a zöldterületek megsemmisítésének, és ezért alkalmazta a maximális bírságot.

Paula Romocean alpolgármester ugyanakkor érthetetlennek tartja a büntetés logikáját. A városvezető azzal érvelt, hogy a sziklák köré egyfajta természetes mulcsréteget helyeztek, ami éppen a növényzet védelmét szolgálná. A városvezetés kifejtette: az intézkedés célja az volt, hogy a temesvári parkokban és pázsitos területeken ne lehessen autóval parkolni, mert ennek nyomán hónapok alatt eltűnt a fű a Traian téri sétányokon és más közterületeken.

Az önkormányzat a bírság ellen fellebbezést tervez. A polgárok körében pedig megosztja a véleményeket, hogy a városvezetés helyesen járt-e el akkor, amikor a parkok védelméért látványos – és most már komoly büntetést vonzó – megoldáshoz folyamodott.

Kapcsolódó cikkek

Szőke Nikoletta – Talán egy másik élet

Szőke Nikoletta – Talán egy másik élet

Szőke Nikoletta Junior Prima díjas énekesnő, Magyarország egyik legnépszerűbb jazzénekesnője volt a vendégünk, akivel zenéről, karrierről és a legújabb daláról beszélgetünk.   https://soundcloud.com/user-861795585-898585516/regio-radio-szoke-nikoletta-talan-egy-masik-elet?si=87960c603ada4b4499bb480d4555574c&utm_source=clipboard&utm_medium=text&utm_campaign=social_sharing

Bővebben
Régió Rádió LIVE

A hang, ami összeköt