Háromszék Táncegyüttes – A banda

Régió Rádió | 2019-10-28

Háromszék Táncegyüttes – A banda

Újra látható lesz egy régi előadással a Háromszék Néptáncegyüttes Sepsiszentgyörgyön, 2019. október 31-én, 19 órától.

Az előadás címe A banda, amely a népi kulturális örökséget értelmezi újra a színház eszközeivel. A forgatókönyvírók, Könczei Árpád és Könczei Csongor az általuk megtapasztalt mezőségi lakodalmak emlékeit fogalmazzák újra. A sajátosan groteszk, a prűdeket meghökkentő, nyitottakat megnevettető, ízig-vérig táncszínház előadást 2013-ban mutatta be az együttes, a nagy sikerre való tekintettel pedig 2017-ben, most pedig 2019-ben újra műsorra tűzik a produkciót.

Még több részletet olvashatsz az esemény Facebook oldalán: Háromszék Táncegyüttes.

 

Kapcsolódó cikkek

SzínpadON

SzínpadON

Dobai Csaba voltitt velünk, akivel zenészekről, zeneiparról, izgi sztorikról beszélgettünk és igazából nem csak erről, hanem egy új kezdeményezésről, Csabika ugyanis elindította Erdély első magyar...

Bővebben
Szigyártó Emőke kozmetikus a Régió Rádióban

Szigyártó Emőke kozmetikus a Régió Rádióban

Ma 10 órától egy csajos témát hoztunk, Emőke Szigyártó, kozmetikus volt a vendégünk, akivel a szakmáról és egy általa indított képzésről beszélgettünk. https://soundcloud.com/user-861795585-898585516/regio-radio-szigyarto-emo-kozmetikus?si=9fe8b58c31704ac1ae2e54ddf8efd5da&utm_source=clipboard&utm_medium=text&utm_campaign=social_sharing

Bővebben
Régió Rádió LIVE

A hang, ami összeköt