Kárpát-medencei sajtmustra Csíkszeredában: kézműves ízek a böjti időszakban

Régió Rádió | 2026-03-17

Március 21-22-én a csíkszeredai Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem ad otthont a Böjti Csemege – Kárpát-medencei Sajtmustra elnevezésű rendezvénynek, amelyet a Székely Gazdaszervezetek Egyesülete szervez. A kétnapos eseményen a Kárpát-medence minden tájáról érkezhetnek kézműves és kisüzemi sajtkészítők, hogy megmérettessék termékeiket.

A verseny hivatalos zsűrijét a Magyar Sajtkészítők Egyesülete által képzett bírák alkotják. Az értékelés százpontos skálán történik, a sajtok bronz, ezüst vagy arany minősítést kaphatnak. A minták beadására szombaton reggel fél nyolctól kilenc óráig van lehetőség, az ünnepélyes eredményhirdetésre pedig vasárnap délután négy órakor kerül sor.

A nevezési díj mintánként 50 lej, a jelentkezés március 1. és 15. között volt lehetséges a nevezes.sajtkeszitok.hu oldalon.

Kóstolás és vásár

A verseny mellett a rendezvény igazi közösségi találkozóhellyé válik: a látogatók kézműves sajtokat, mézet, teafüvet, lekvárt és egyéb helyi finomságokat is kóstolhatnak és megvásárolhatnak a kitelepülő árusoknál. A böjti időszakhoz illeszkedő gasztronómiai kínálat a természetes, hagyományos ínyencségekre helyezi a hangsúlyt.

Az esemény mindkét napon reggel héttől délután öt óráig tart. További információk a szekelygazda.ro honlapon érhetők el.

Kapcsolódó cikkek

Régió Rádió LIVE

A hang, ami összeköt