Júniustól ismét teljes betegszabadságot kapnak a krónikus és daganatos betegek

Régió Rádió | 2026-06-01

Júniustól ismét teljes betegszabadságot kapnak a krónikus és daganatos betegek

Június 1-jétől ismét teljes összegű betegszabadság-juttatásban részesülnek a krónikus és daganatos betegek Romániában. A változás annak köszönhető, hogy módosították azt a korábbi sürgősségi rendeletet, amely csökkentette egyes betegszabadságok után járó kifizetéseket.

Az új szabályozás értelmében több betegkategória esetében sem alkalmazzák azt az előírást, amely szerint a betegszabadság első napjára nem jár térítés. A mentesség az országos egészségügyi programokban részt vevő pácienseket – köztük az onkológiai betegeket – érinti, valamint a súlyos krónikus betegségben szenvedőket, a veszélyeztetett terhesség miatt betegszabadságra szoruló nőket, a beteg gyermeküket ápoló szülőket és a kórházi kezelés idejére kiállított betegszabadságokat is.

A módosítást a parlament elfogadta, az államfő pedig kihirdette, így az új rendelkezés június 1-jén lép hatályba.

Nicoleta Pauliuc liberális képviselő, a módosítás egyik kezdeményezője szerint igazságtalan volt, hogy a hosszabb kezelésre szoruló vagy az életükért küzdő betegek anyagi hátrányt szenvedjenek el.

Kapcsolódó cikkek

Egy csepp szeretet karácsonyra

Egy csepp szeretet karácsonyra

A szeretet ünnepének közeledtével az emberek adományozási kedve, segíteni vágyása is megnő, emiatt ilyenkor több az adományozási, gyűjtési akció is. Egy ilyen akcióra hívjuk fel...

Bővebben
StartUp HUB

StartUp HUB

Több típusú támogatásban is részesülhetnek a vállalkozások a közeljövőben. A kiírás szerint: akár 200.000 euró vissza nem térítendő támogatásbanrészesülhetnek a mikrovállalkozások, valamint akár 1 500...

Bővebben
Régió Rádió LIVE

A hang, ami összeköt