Tűz ütött ki egy kolozsvári lakóháznál – mintegy ötven lakó menekült ki

Régió Rádió | 2026-05-22

Tűz ütött ki egy kolozsvári lakóháznál – mintegy ötven lakó menekült ki

Mintegy ötven lakónak kellett elhagynia otthonát csütörtök éjjel egy kolozsvári négyemeletes társasházban, miután a Radnai utcai épület melletti szeméttárolónál tűz keletkezett. A lángok átterjedtek a homlokzatra is, több lakást füst és sérülések tettek lakhatatlanná.

A katasztrófavédelmi felügyelőség közleménye szerint a riasztás röviddel éjfél előtt érkezett. Az alagsoros, négyemeletes ingatlan közelében elhelyezett konténereknél keletkezett tűz a tűzoltók kiérkezésekor már mintegy húsz négyzetméteren tombolt, és átharapózott az épület első és második emeleti homlokzatára.

A lángok teljesen elemésztették a szeméttárolót, majd a homlokzati hőszigetelést, az ablakkereteket és a vakolatot is megtámadták, mintegy negyven négyzetméteres területen. A tűz terjedési irányában lévő három lakást – az első, második és harmadik emeleten – elöntötte a sűrű füst, a belső burkolatok is tönkrementek.

A lángok átterjedtek a kolozsvári lakóház homlokzatára
A lángok átterjedtek az épület homlokzatára (Fotó: ISU)

A felügyelőség pontosított: a körülbelül ötven lakó saját erejéből biztonságos helyre tudott jutni, sérülés nem történt, orvosi beavatkozásra a helyszínen nem volt szükség.

Az első tűzoltói helyszíni vizsgálatok alapján a lángokat minden bizonnyal egy figyelmetlenül eldobott, még izzó cigarettavég lobbantotta fel.

Kapcsolódó cikkek

MEGTÖRTént

MEGTÖRTént

Az RMDSZ Udvarhelyszéki Nőszervezet egy sok családot, közösséget érintő témával a középpontban szervezi meg csütörtöki MEGTÖRTént elnevezésű eseményét. Arros Orsolya, a Nőszervezet elnöke és Pál...

Bővebben
Régió Rádió LIVE

A hang, ami összeköt