Bronzéremmel és új csúccsal tértek haza a vásárhelyi atléták Gödöllőről

Régió Rádió | 2026-05-12

Bronzéremmel és új csúccsal tértek haza a vásárhelyi atléták Gödöllőről

Újabb dobogós helyezésekkel térhetnek vissza azok a marosvásárhelyi atléták, akik Magyarországon készülnek hétről hétre. A Magyar Egyetemi–Főiskolai Országos Atlétikai Bajnokságot a múlt hétvégén Gödöllőn rendezték meg, ahol két fiatal sportoló, Tóth Ervin és Jakab Apor is bronzéremmel zárta versenyszámát.

Tóth Ervin a 100 méteres síkfutásban végzett harmadikként, miközben új egyéni csúcsot futott 10,98 másodperces eredménnyel. Jakab Apor a 200 méteres távon hasonlóképpen állhatott fel a dobogó harmadik fokára, és ő is megdöntötte korábbi személyes rekordját, 21,55 másodperces idővel.

A két vásárhelyi atléta egy-egy aranyérmet is hazavihetett, mivel tagja volt a 4×100 méteres váltóverseny élén végző Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem csapatának. A versenyszám ezüstérmesét, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem stafétáját szintén marosvásárhelyi kötődésű szakember, Bartha Zsolt testnevelő tanár készíti fel.

Tóth Ervin és Jakab Apor egyaránt Marosvásárhelyen nevelkedett, és hosszú éveken keresztül szülővárosukban edzettek. A megfelelő edzési körülmények hiánya miatt azonban végül úgy döntöttek, hogy karrierjüket Magyarországon folytatják.

Kapcsolódó cikkek

Move4Good Kazbek Expedition

Move4Good Kazbek Expedition

A Move4Good expedícióról beszélgettünk, amely során 4 székely fiatal egy nemes cél érdekében adománygyűjtéssel kapcsolta össze az 5054 méteres grúziai Kazbek-csúcs meghódítását. András Előddel, az...

Bővebben
Régió Rádió LIVE

A hang, ami összeköt