Egy év után visszajutott az élvonalba a Sepsi OSK

Régió Rádió | 2026-05-17

Egy év után visszajutott az élvonalba a Sepsi OSK

Egy év kihagyás után visszatért a román labdarúgó-élvonalba a Sepsi OSK: a háromszéki csapat a Liga 2 felsőházi rájátszásának utolsó fordulójában biztosította be a feljutást. A 2026–2027-es Szuperliga-idényben így már két székelyföldi alakulat is szerepelni fog.

A sepsiszentgyörgyi együttes szombaton hazai pályán mindössze 1-1-es döntetlent ért el a Chindia Târgoviște ellen, ám ez is elég volt a második hely megtartásához. Legfőbb riválisa, a Voluntari FC 4-2-re legyőzte ugyan a Steauát, de a két csapat 64 ponttal, holtversenyben zárta a playoffot, és a háromszékiek az alapszakaszban elért jobb helyezésük révén megelőzték az Ilfov megyei gárdát a végelszámolásnál.

A Liga 2 bajnokaként a Vajdahunyadi Corvinul már korábban kiharcolta a feljebb lépést, így a Sepsi OSK biztos feljutóként követi a sorban. A harmadik helyezett Voluntari osztályozót vívhat az élvonalbeli szereplésért, és várhatóan a Târgoviște is pótselejtezőt játszhat, mivel az előtte végzett Steauának és a Bihar FC-nek nincs feljutási joga. A bukaresti együttes helyzete évek óta változatlan, a negyedik helyen záró nagyváradi csapaté viszont még nem tisztázott: a Román Labdarúgó-szövetség hivatalosan nem döntött, de kevés esély van arra, hogy megkapják a szükséges licencet, mivel nem teljesítették maradéktalanul a feltételeket.

A jelenlegi Szuperliga-idényből még egy forduló hátravan. Az FK Csíkszereda már biztosan elkerülte a kiesést, így a következő szezonban két székelyföldi csapat – a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda – is ott lesz a hazai első osztályban.

Kapcsolódó cikkek

Running Fesztivál Csíkszereda

Running Fesztivál Csíkszereda

Több mint 700 futó állt rajthoz tavaly szeptemberben Csíkszereda Városházának a Siculus Cycling Clubbal és a Hargita Megyei Sport és Ifjúsági Igazgatósággal partnerségben megszervezett Running...

Bővebben
Régió Rádió LIVE

A hang, ami összeköt