Szent Erzsébet gyűjtés szervez a Caritas

Régió Rádió | 2021-11-11

Szent Erzsébet gyűjtés szervez a Caritas

November 14 az a nap, amikor a világegyház különösen is a szegények felé fordul, hiszen ezen a vasárnapon tartják a Szegények 5. Világnapját, amelyet Ferenc pápa alapított.

A Főegyházmegyei Caritas hagyományos gyűjtése Árpádházi Szent Erzsébet ünnepéhez esik közel. Az elmúlt évben, az idős és beteg testvéreink támogatására szervezett gyűjtés során, 186051 lej gyűlt össze, ismertette dr. Kovács Gergely érsek.

Idén az adományokat bankkártyás online utalással lehet eljuttatni a Főegyházmegyei Caritas számára, akik majd továbbítják azt a rászoruló, szegény, nehéz körülmények között élőknek és a betegeknek.

Kapcsolódó cikkek

Fuss NEKI! Udvarhely

Fuss NEKI! Udvarhely

A 12. Fuss NEKI! Udvarhelyről beszélgettünk. Ha kérdéseid vannak, vagy kíváncsi vagy, milyen újdonságokkal készülünk az idén, hallgasd meg a beszélgetést. Berkeczi Éva és Balogh...

Bővebben
Régió Rádió LIVE

A hang, ami összeköt